آیا قیمت لامپ ال ای دی گران است؟

قیمت لامپ ال ای دی

آیا برای به دلیل قیمت لامپ ال ‌ای ‌دی باید هزینه بیشتری را پرداخت کنیم؟

لامپ ال ای دی در مصرف برق صرفه جویی بسیار زیادی می کنند. اما در زمان خرید هرگز انتظار قیمت لامپ ال ای دی مبلغی ارزان تر از سایر لامپ ها داشته باشد. اما لازم است بدانید که هرچند هزینه قیمت لامپ LED بیشتر است و هزینه های بیشتری را متحمل می‌شوید اما در واقع این کار یک سرمایه گذاری اقتصادی برای آینده محسوب خواهد شد.

لازم به ذکر است با توجه به میزان رقابت در بازار تولید لامپ ال ای دی قیمت لامپ LED تا حد زیادی کاهش یافته اما باز هم هزینه بیشتری را به نسبت لامپ های رشته ای باید پرداخت نمایید. البته فراموش نکنید لامپ ال‌ای‌دی شما باید استاندارد باشد.

قطعا در اولین قبض برق خود شاهد یک صرفه جویی زیاد در هزینه های برق مصرفی خود خواهید بود که قیمت لامپ ال ای دی را توجیه پذیر خواهد کرد.

مراقب لامپ‌ های ال ‌ای ‌دی غیراستاندارد باشید

مدارهای طراحی شده ال ای دی ها همواره دارای سوییچ های کاهنده سنتی خود نیست و در بعضی از مواقع لازم است سوییچ های جایگزینی را تهیه شود.

بیشتر کاهنده‌ ها، برای به کارگیری در لامپ‌‌ های رشته ‌ای طراحی شده‌ اند، که برای کاهش میزان برق فرستاده‌ شده به لامپ استفاده می ‌شود. کاهش میزان انرژی، روشنایی را کم می ‌کند. اما با دانش جدیدی که درباره ال ‌ای ‌دی‌ ها وجود دارد، هیچ ارتباط مستقیمی بین روشنایی آن و انرژی مصرف‌ شده وجود ندارد.

اگر که می ‌خواهید ال ‌ای ‌دی‌ شما مجهز به کاهنده باشد، باید یک از این دو مورد را انجام دهید: به دنبال لامپ ‌های ال‌ ای ‌دی‌ باشید که با کاهنده‌ های سنتی سازگارند، یا سوییچ کاهنده فعلی خود را با نمونه سازگار با ال ‌ای ‌دی‌ جایگزین نمایید.

زمان خرید لامپ ال ‌ای‌ دی، این به شما کمک می ‌کند تا بدانید از چه نوع سوییچ کاهنده‌ ای باید استفاده بنمایید، اما اگر اطلاعی از آن ندارید (یا دنبال دردسر نیستید)، جستجوی ساده ‌ای را درباره ال ‌ای ‌دی‌ های سازگار با کاهنده ‌های لامپ‌ های ال ‌ای ‌دی انجام دهید.

شاید مطالعه راهنمای خرید لامپ ال ای دی نیز در خرید شما را راهنمایی کند.

نباید همه وسایل نوری از ال‌ ای ‌دی‌ ها استفاده کنند

همانطور که اشاره نمودیم لامپ های ال ای دی انرژی برق را کمتر به گرما تبدیل می کنند اما این موضوع به آن معنا نیست که آن ها اصلا گرما تولید نمی کنند و دلیل سرد بودن همیشگی آن ها این است که ال ای دی ها گرما را از طریق حفره های بخش پایینی خود خارج می کنند و این موضوع به افزایش طول عمر دستگاه نیز کمک شایان توجهی می کند.

اما مشکلی نیز در این لامپ‌ ها نهفته‌ است: لامپ راهی را برای خارج کردن گرمای ایجاد شده نیاز دارد. اگر یک لامپ‌ ال ‌ای ‌دی در جای محدودی قرار گرفته باشد، راهی برای خروج گرما وجود نخواهد داشت و با این کار موجب نابودی تدریجی آن خواهید شد.

به عنوان آخرین نکته بایستی اشاره نماییم در صورتی که قصد دارید از لامپ ال ای دی در محیطی نیمه بسته استفاده کنید بایستی نوعی از آن ها را برگزینید که استاندارد های لازم برای انجام این کار را داشته باشد.

در نهایت باید قیمت لامپ ال ای دی ( قیمت لامپ LED ) را توجیه پذیر دانست.

هم اکنون میتوانید برای مشاهد قیمت لامپ ال ای دی میتره و خرید، به برگه فروشگاه سایت مراجعه کنید. همچنین می توانید مطالب راهنمای خرید لامپ ال ای  دی و پیش از خرید لامپ به این موارد دقت کنید را مطالعه کنید.

0
×

سبد خرید

Left Menu Iconفروشگاه ->