استخراج انرژی خورشیدی از لامپ های خانگی

استخراج انرژی خورشیدی از لامپ های خانگی

لامپ های خانگی برای تولید برق

صفحات خورشیدی یا پنل های خورشیدی تا به امروز تنها قادر به دریافت و ذخیره انرژی از طریق تابش نور خورشید بوده اند. اما این فناوری در آینده نزدیک دچار تغییرات مهمی خواهد شد. تغییراتی که لامپ های خانگی را در تولید برق موثر می سازد.

در این مطلب از مجله میتره به استخراج انرژی خورشیدی از لامپ های خانگی می پردازیم. 

پنل-خورشیدی

با گذشت زمان صفحات خورشیدی در مکان های مناسب کارایی زیاد و استفاده مقرون به صرفه ایی  داشته است، اما وجود سرب که فلزی سمی است در این محصولات باعث می‌شود تا استفاده از آنها در محیط‌های دربسته امری خطرناک باشد.

برای حل این مشکل پژوهشگران صفحات خورشیدی جدیدی را تولید کرده‌اند که امنیت بیشتری دارد و با محیط زیست نیز سازگار است. این صفحات تازه قادر به جذب نور لامپ‌های عادی مانند انواع لامپ ال ای دی نیز هستند و بهره‌وری قابل توجهی دارند.

محققان در تحقیقات خود به این جمع بندی رسیده‌اند که می‌توان صفحات خورشیدی جدید بدون سرب به نام پی آی ام را برای دریافت و ذخیره سازی انرژی دریافتی از لامپ‌های خانگی به کار گرفت.

بهره‌وری این صفحات برای دریافت انرژی از نور لامپ بین ۴ تا ۵ درصد در نوسان است و امید می‌رود این رقم در آینده افزایش یابد. این نوع صفحات به خصوص برای تولید پوشیدنی‌های بدون نیاز به باتری، در منازل هوشمند و برای تکمیل شهرهای هوشمند قابل استفاده هستند.

 

منبع: solarpowergenie

دیدگاهتان را بنویسید