لامپ برای اتاق خواب
لامپ ال ای دی اتاق خواب

لامپ برای اتاق خواب

خرید لامپ برای اتاق خواب | لامپ ال ای دی برای اتاق خواب

لامپ اتاق خواب باید یک بخش کلیدی در طراحی نورپردازی باشد، اما معمولا در مقابل تختخواب و وسایل اتاق خواب دیگر نادیده گرفته می‌شوند. این عناصر علاوه بر این که باید نور مناسب برای خوابیدن یا انجام کارهای روزانه در اتاق خواب را تامین نمایند، باید از زیبایی و جذابیت نیز برخوردار بوده تا دکوراسیون زیبایی برای اتاق ایجاد کند. در خرید لامپ برای اتاق خواب ( خرید لامپ ال ای دی برای اتاق خواب ) چگونگی انتخاب از بین انواع لامپ، رنگ نور لامپ و میزان روشنایی و وات لامپ و … نکات مهی است که در مورد لامپ برای اتاق خواب ( لامپ ال ای دی برای اتاق خواب ) باید مورد توجه قرار گیرد. با این مطلب از مجله میتره با ما همراه باشید.

چه نوع لامپی برای اتاق خواب مناسب است ؟

یکی از موارد تاثیرگذار بر انتخاب مناسب لامپ، نوع لامپی است که برای اتاق خواب و یا نقاط مختلف خانه انتخاب می‌کنید. هر کدام از مدل‌های مختلف لامپ ویژگی‌های خاصی دارند و این ویژگی‌ها بر نوع نوری که ساطع می‌کنند و میزان انرژی مصرفی آن‌ها و همچنین انرژی که تولید می‌کنند، تأثیر می‌گذارد. به همین دلایل بهتر است برای انتخاب نور مناسب و خرید بهترین لامپ ال ای دی ، لامپ‌های مختلف را بشناسید.

لامپ مناسب برای اتاق خواب خانه

لامپ رشته ای

این لامپ‌ها به وسیله الکتریسیته‌ای که از رشته تنگستن که در داخل حباب آن‌ها قرار دارد، عبور می‌کند، نور و گرما تولید می‌کنند. این رشته در مخلوطی از گاز نیتروژن و یا خلأ قرار دارد. به مرور زمان، لامپ‌های ال ای دی، لامپ‌های فلورسنت و … جایگزین این نوع از لامپ‌ها شدند و امروزه کمتر از این نوع لامپ استفاده می‌شود. مشکل اصلی لامپ رشته ای مصرف برق بالای و طول عمر کم آن است.

لامپ کم مصرف ( لامپ فلوئورسنت )

لامپ‌های فلورسنت فشرده نوع جدیدی از لامپ‌های فلورسنت هستند که مانند لامپ‌های فلورسنت قدیمی کار می‌کنند. مشکل اصلی این لامپ‌ها تولید جیوه و مشکلات سلامت و زیست محیطی آن است. همچنین طول عمر لامپ نسبت لامپ ال ای دی کمتر و مصرف انرژی آن بیشتر است.

لامپ ال ای دی ( لامپ LED )

این نوع لامپ نور را از طریق حرکت الکترون‌ها در یک دستگاه نیمه‌هادی، هدایت می‌کند. لامپ‌های ال ای دی نور بسیار بیشتری از لامپ‌های رشته‌ای تولید می‌کنند و در عین حال انرژی بسیار کمتری مصرف می‌کنند و طول عمر بیشتری دارند. بنابراین باید گفت در حال حاضر لامپ ال ای دی برای اتاقخواب بهترین انتخاب است.

خرید-لامپ-برای-اتاق-خواب

رنگ نور لامپ مناسب برای اتاق خواب | آفتابی یا مهتابی ؟

نورهای طبیعی و سرد مانند نور مهتابی یا همان نور سفید، مانند نور آفتاب ساعات میان روز است و حس انرژی و شادابی را تداعی می‌کند و به همین دلیل استفاده از این نور برای محیط‌های کارگاهی و کاری مانند لامپ ال ای دی برای مغازه یا فروشگاه بیشتر استفاده می‌شود. از طرفی استفاده از نور سفید و مهتابی در دکوراسیون اتاق خواب، باعث اختلال در خواب و خستگی چشم می‌شود. 

بسیاری از ما تمایل داریم اتاق خواب مکانی آرامش بخش باشد. استفاده از لامپ‌هایی با طول موج آبی به هیچ عنوان برای اتاق خواب توصیه نمی‌شود چرا که دقیقا اثری عکس انتظار ما دارد. لامپ ال ای دی با نور آفتابی و یا طبیعی برای اتاق خواب گزینه مناسبی است. لامپی که باعث ایجاد ملاتونین و درنتیجه آن آرامش در بدن شود.

اگر از آن دسته افرادی هستید که در اتاق خواب مدت زمان زیادی را صرف مطالعه می‌کنید، پیشنهاد ما به شما لامپی است که آبی ملایم باشد تا میزان اثر طول موج آبی را به حداقل برساند. میزان روشنایی پیشنهادی برای اتاق خواب دمای رنگ مناسب ۲۷۰۰ تا ۳۰۰۰ کلوین یا به عبارتی نور لامپ آفتابی است.

لامپ چند وات برای اتاق خواب مناسب است ؟

خرید لامپ اتاق خواب

لومن واحد اندازه‌گیری نور و روشنایی یک لامپ است. بنابراین برای انتخاب نور مناسب باید به این واحد توجه کنید. هر چه میزان لومن یک لامپ بیشتر باشد، میزان روشنایی آن نیز بیشتر خواهد بود. اینکه چند لومن برای یک اتاق نیاز دارید بستگی به اندازه آن اتاق دارد. علاوه بر توجه به اندازه اتاق، باید به رنگ دیوارها و میزان نور مورد نیاز با توجه به کاربری اتاق توجه کنید. توجه به همه این موارد در انتخاب نور مناسب و اندازه‌گیری لومن مؤثر است.

در ادامه معیار کلی برای میزان روشنایی اتاق‌های مختلف خانه را با فرض اندازه های متوسط و استاندارد، برای شما ذکر میکنیم:

  • آشپزخانه ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ لومن
  • حمام ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ لومن
  • اتاق خواب ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ لومن
  • اتاق نشیمن ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ لومن
  • اتاق ناهارخوری ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ لومن
  • دفاتر خانگی: ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ لومن

با توجه به میزان روشنایی ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ لومن روشنایی، برای تامین نور اتاق خواب خود می توانید از انواع لامپ ال ای دی میتره برای اتاق خواب استفاده کنید:

 

همچنین بطور معمول نور وظیفه‌ای در اتاق خواب حتما مورد استفاده قرار می گیرد. بطور مثال روی پاتختی‌ها. اگر تمایل داشته باشید اتاق را خیلی حرفه‌ای نورپردازی کنید می توانید به جای اینکه نور را به سمت تخت هدایت کنید به سمت کمد لباس‌ها تنظیم کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب لامپ ال ای دی خانگی ؛ خرید لامپ برای خانه و حیاط ، راهنمای خرید لامپ ال ای دی و یا Best LED Bulbs For Bedrooms را مطالعه بفرمایید.

این پست دارای 2 نظر است

  1. Pingback: راهنمای خرید عالی، رسولی

  2. saveeleectric

    مطلب خوب و زیبایی بود . ممنون از ارائه محتوای خوب و حرفه ای تون . موفق باشید 🌹

دیدگاهتان را بنویسید