لامپ 200 وات

لامپ 200 وات

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”خرید لامپ 200 وات ال ای دی” font_container=”tag:h1|text_align:center” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]

راهنمای خرید لامپ 200 وات

خرید لامپ 200 وات ( لامپ ال ای دی 200 وات ) همواره یکی از انتخاب های مشتریان به منظور تامین روشنایی مورد نیازشان بوده است. این لامپ به عنوان لامپ برای خانه و یا لامپ برای اداره و شرکت، لامپ صنعتی و … خریداری می شده است. اما باید اشاره کرد که تصور اکثر ما از این لامپ، نمونه لامپ رشته ای آن است که سال های مورد استفاده بوده است. اما اشتباه رایج در مورد آن این است که در تصور افراد توان 200 آن مقیاسی برای روشنایی در نظر گرفته می شود. در حالی که وات میزان مصرف این لامپ را نشان می دهد و ما باید میزان روشنایی لامپ را براساس لومن بسنجیم.

در ادامه این مطلب از مجله میتره به بررسی این لامپ وات و میزان روشنایی آن و همچنین مقایسه روشنایی و مصرف آن برحسب وات رشته ای و معادل ال ای دی آن و همچنین لامپ 200 ال ای دی می پردازیم و پاسخ به این سوال که لامپ 200 وات یعنی چه ؟

[/vc_column_text][vc_column_text]

وات

وات (با نشان اختصاری W) یکای سنجش توان در سیستم استاندارد بین‌المللی واحدها است. یک وات برابر است با یک ژول انرژی در هر ثانیه. وات بیانگر آهنگ مصرف یا تولید انرژی است. در تحلیل ابعادی وات به‌ صورت  بررسی می‌شود. آهنگ مصرف انرژی الکتریکی در لامپ‌های حبابی معمولی بین 15 تا 200 وات است. موتور یک خودروی معمولی با آهنگ ۲۵۰۰۰ وات انرژی مکانیکی تولید می‌کند. توان یک فرمول اصلی دارد که همیشه یکسان است.

لومن

لومِن واحد شار نوری است.  یک لومن یا یک واحد توان نوری (Luminous Flux) ، عبارت است از کل نور خارج شده از یک منبع نور در هر ثانیه و یا به عبارتی دیگر کل نور دریافت شده توسط یک جسم در هر ثانیه. که آن را با حرف برگرفته از زبان یونانی فی Φ نشان می دهیم. 

تفاوت لومن با واحد توان وات چیست؟

ما در بررسی صوت و دیگر انرژی ها از واحد توان به وفور استفاده می کنیم، اما در تحلیل روشنایی این واحد به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند. علت این جا است که چشم بشر، برخلاف دیگر حس کننده ها، یک رفتار کاملا و شدیدا غیر خطی نسبت به شدت نور نشان می دهد، لذا ما در تحلیل شدت روشنایی ، به جای بررسی توان خروجی منبع نور ، مقداری روشنایی قابل رویت بوسیله چشم انسان را (به صورت حدودی) مد نظر قرار می دهیم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”mulled_wine” el_width=”80″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”3709″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

لامپ 200 وات رشته ای

روشنایی و مصرف برق لامپ 200 وات

این لامپ رشته ای در دسته لامپ های پرمصرف قرار می‌گیرد و علی رغم قیمت بسیار پایین از نظر اقتصادی به صرفه نیستند زیرا طول عمر بسیار پایینی در حدود 1000 ساعت دارند و در حال حاضر  لامپ های کم مصرف و ال ای دی جایگزین این لامپ ها شده اند.

با این وجود به دلیل قیمت پایین لامپ رشته ای، در مکان هایی که کلید زنی زیادی کمی دارند مانند پشت بام ها و در برخی موارد که به حرارت لامپ نیاز است هنوز از این لامپ ها استفاده میگردد.

لامپ‌های رشته‌ای اکثراً بنا بر توان الکتریکی مصرفی خود به فروش می‌رسند. این توان با وات اندازه‌گیری می‌شود و اساساً به مقاومت رشته وابسته‌ است، که آن نیز به طول رشته، ضخامت و جنس آن بستگی دارد. برای دو حباب با ولتاژ یکسان، نوع، رنگ و شفافیت، لامپی که توان بیشتری می‌گیرد نور بیشتری هم می‌دهد.

لامپ 200 وات یعنی چه ؟

200 توان مصرفی لامپ بر حسب وات ساعت است. طبق تعریف وات یعنی، 200 ژول که به معنای اینکه این لامپ هر ساعت 200 ژول مصرف می‌کند و لامپ 50 وات هم توان مصرفی 50 را نشان می دهد. پس مصرف انرژی الکتریکی ده ساعت این لامپ با توجه به اینکه در هر ساعت 100 است می شود 10000 ژول یا به عبارتی 10 کیلوژول است.

با یک مثال دیگر بخواهیم بگوییم لامپ 200 وات یعنی چه ؟ باید فرض کنیم عدد 200 توان مصرفی اش است یعنی این که لامپ در یک ساعت 200 ژول انرژی مصرف میکند ( یا 200 وات توان مصرفی آن در 1 ساعت است.) حالا مصرف روزانه اش می‌شود 0.1 کیلو وات ساعت و مصرف ماهانه آن 3 کیلو وات می‌شود . به عنوان مثال جاروبرقی 2000 وات و سایر لوازم برقی پر مصرف مصرف در این حدود دارند.

[/vc_column_text][vc_separator color=”mulled_wine” el_width=”80″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”3113″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d” onclick=”custom_link” link=”https://mitrehled.com/product/%d9%84%d8%a7%d9%85%d9%be-%d8%a7%d9%84-%d8%a7%db%8c-%d8%af%db%8c-%d8%ad%d8%a8%d8%a7%d8%a8%db%8c-100-%d9%88%d8%a7%d8%aa/”][vc_column_text]

خرید لامپ 100 وات ال ای دی

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”3711″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d” onclick=”custom_link” link=”https://mitrehled.com/product/%d9%84%d8%a7%d9%85%d9%be-%d8%a7%d9%84-%d8%a7%db%8c-%d8%af%db%8c-%d8%ad%d8%a8%d8%a7%d8%a8%db%8c-20-%d9%88%d8%a7%d8%aa/”][vc_column_text]

خرید لامپ 20 وات ال ای دی ( معادل 200 وات رشته ای )

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”mulled_wine” el_width=”80″][vc_column_text]

لامپ 100 ال ای دی

مصرف برق و روشنایی لامپ 100 

توان مصرفی این لامپ حبابی ۱۰۰ وات ( لامپ صد وات حبابی ) است و با این میزان توان مصرفی، نوردهی برابر با  ۸۵۰۰ لومن دارد. لامپ های ال ای دی میتره فاقد عناصر مضری مانند جیوه و سرب بوده و دارای نشان استاندارد هستند. تمامی محصولات شرکت رادویرانور دارای خدمات پس از فروش ۱۲ ماهه نیز می باشند. لامپ ۱۰۰ ال ای دی حبابی میتره دارای سرپیچ E40 است. این محصول با رتبه بندی مصرف انرژی A+ در زمره  محصولات با بیشترین راندمان مصرف انرژی قرار گرفته است. لامپ LED حبابی در دو رنگ آفتابی و مهتابی تولید شده و بسته به نوع کاربرد برای محیط های خانگی، اداری و صنعتی مناسب است.

[/vc_column_text][vc_column_text]

مقایسه لامپ 100 وات ال ای دی و لامپ 200 وات رشته ای

لامپ های فوق کم مصرف ال ای دی با مصرف برق کمتر نور بیشتری تولید می‌کنند. بعنوان مثل یک لامپ 7 وات ال ای دی به اندازه لامپ 50 وات رشته ای نور تولید میکند و این یعنی بیش از 80 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی. لامپ ال ای دی برخلاف لامپ های قدیمی مقدار بیشتری از برق را به نور تبدیل میکنند. به پیشرفت تکنولوژی این لامپ ها ، درصد بهره وری آنها نیز بیشتر میشود. بنابراین هنگام خرید خرید لامپ ، به لومن تولیدی آن توجه کنید تا وات لامپ.

در جدول زیر مقایسه میزان روشنایی لامپ ال ای دی و لامپ رشته ای براساس لومن انجام گرفته است که لامپ صد وات هم می توانید در جدول مشاهده کنید.

مقایسه-لامپ-ال-ای-دی-و-رشته-ای[/vc_column_text][vc_empty_space height=”15px”][vc_separator el_width=”50″][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_column][vc_separator color=”mulled_wine” el_width=”80″][/vc_column]

1 دیدگاه دربارهٔ «لامپ 200 وات»

  1. سلام یک شی برقی که مصرف اش ۱۰۰۰۰ وات یا یک کیلو وات بر ساعت است را به یک باتری با برق زنده ۲۲۰ وصل کنیم در یک ساعت چند آمپر از باطری کم میشود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *