راهنمای خرید لامپ ال ای دی

راهنمای خرید لامپ ال ای دی

راهنمای خرید لامپ ال ای دی ؛ لامپ LED جایگزین لامپ رشته ای

سال های زیاد است که روشنایی منازل و محل کارمان با استفاده از لامپ های رشته ای معمولی انجام شده است. لامپ هایی که بسیار پرمصرف هستند، طول عمر کوتاهی دارند و بیشتر انرژی مصرفی خود را به جای نور به گرما تبدیل می کنند. در این روزها و با توجه به این که همه ابعاد زندگی ما با پیشرفت فناوری دچار تغییرات شده اند بهتر است ما نیز جایگزینی مناسب برای لامپ های رشته ای و قدیمی پیدا کنیم و اقدام به خرید لامپ ال ای دی بنماییم.

با راهنمای خرید لامپ ال ای دی از مجله میتره همراه باشید.

خرید لامپ ال ای دی 

شاید در اولین بحث از راهنمای خرید لامپ ال ای دی باید اشاره کرد که بهترین جایگزین برای لامپ های رشته ای در حال حاضر لامپ ال ای دی باشد. لامپ LED انواع بسیار متنوعی دارد. این لامپ ها با پیشرفت فناوری به شیوه ای نو و کارآمد تولید میشوند. این لامپ ها نه تنها مصرف انرژی بسیار کمتر و بهینه تری را به نسبت لامپ رشته ای دارند، بلکه طول عمر قابل توجهی در حدود ۲۰ سال را نیز دارا هستند.

در خرید لامپ ال ای دی لومن مهم است یا وات؟

میزان روشنایی نور لامپ

به طور کلی تفاوت های بسیاری بین لامپ های رشته ای معمولی و لامپ ال ای دی  وجود دارد بنابراین شاید بهتر باشد دانسته های فعلی خود را درباره لامپ های رشته ای کنار بگذارید و در مورد لامپ LED مطالبی بیاموزیم.

در مورد لامپ های رشته ای همواره از واحد اندازه گیری وات برای میزان روشنایی استفاده می نمودید اما قضیه در مورد LED متفاوت است. بسیاری از افراد تصور می کنند که توان نشان دهنده میزان روشنایی لامپ است در حالی که این عدد بیانگر میزان انرژی مصرفی لامپ می باشد.

برای لامپ‌ های رشته‌ ای، یک رابطه پذیرفته‌ شده‌ میان وات و میزان روشنایی وجود دارد، اما برای ال ‌ای ‌دی ‌ها، واحد وات پیش ‌بینی دقیقی را برای میزان روشنایی لامپ ارایه نمی ‌کند. به عنوان مثال می توان گفت یک لامپ ال ای دی با روشنایی مناسب در مقایسه با یک لامپ ۶۰ واتی تنها به میزان ۸ الی ۱۲ وات انرژی نیاز خواهد داشت.

لومن (lm) واحد سنجش واقعی روشنایی یک لامپ است. لومن مقداری است که شما باید هنگام خرید لامپ ال‌ ای ‌دی‌ به آن توجه کنید.

به عنوان یک مرجع در راهنمای خرید لامپ ال ای دی ، در انتهای این مطلب نموداری برای تبدیل وات به لومن برای مقایسه لامپ‌ های رشته‌ ای و ال ‌ای ‌دی‌ قرار داده ایم.

انتخاب رنگ نور لامپ ال ای دی

لامپ های ال ای دی طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را شامل می‌شوند که از بنفش تا رنگ قرمز و طیفی از رنگ‌های زرد و سفید می تواند متغییر باشد. با این‌ حال، برای استفاده در منزل و محل کار، لامپ هایی با نور زرد و نور سفید نیاز است.

رنگ سفید گرم و سفید ملایم، رنگ زرد را ایجاد خواهد کرد، که به رنگ لامپ‌های رشته‌ای نزدیک است، در حالی که لامپ‌های به عنوان نور طبیعی، نوری شبیه به روشنایی روز را تولید می‌نمایند و به آنچه که در فروشگاه‌های کوچک می‌بینید، شباهت دارند.

هزینه لامپ ال ای دی

برای تعویض لامپ‌های رشته ای خود به لامپ LED، هزینه بیشتری را باید پرداخت کرد. می توان این خرید را یک سرمایه‌گذاری در نظر گرفت. هم اکنون رقابت در بازار افزایش یافته‌ است و لامپ‌های ال‌ای‌دی در قیمت‌های مناسبی ارایه می‌شوند، اما هنوز هم می‌بایست هزینه بیشتری را نسبت به خرید لامپ‌های رشته‌ای پرداخت کنید.

در نهایت، پس از خرید لامپ‌های ال‌ ای‌ دی، از گرمای کمتر تولید شده، طول عمر بیشتر و بسیاری از مزایای دیگر آن‌ها استفاده خواهید کرد.

پیشنهاد می کنیم مطالب لامپ ال ای دی خانگی ؛ خرید لامپ برای خانه و حیاط ، لامپ‌ ال‌ ای‌ دی برای فروشگاه‌ ها و مغازه ها و لامپ ال ای دی برای اداره و شرکت را مطالعه نمایید.

راهنمای خرید لامپ
0
×

سبد خرید

Left Menu Iconفروشگاه ->