۴ دلیل برای استفاده لامپ ال ای دی به جای لامپ رشته ای

لامپ ال ای دی و لامپ رشته ای

دلایلی برای استفاده لامپ ال ای دی به بجای لامپ رشته ای

استفاده لامپ ال ای دی مزیت‌های زیادی نسبت به لامپ رشته ای سنتی دارند. در این مطلب از وبلاگ میتره به بررسی ۴ مورد از مهم‌ترین مزیت‌های لامپ های LED می‌پردازیم.

لامپ LED آخرین فناوری پیشرفته در صنعت نور و روشنایی هستند. لامپ های ال ای دی کوچک بوده، لامپ‌های جامد قدرتمندی بوده، انرژی بهینه و طول عمر بالایی نیز دارند. این باعث می‌شود که ال ای دی ها نسبت به لامپ رشته ای از دوام بیشتری برخوردار باشند.

فناوری ال ای دی همچنین دارای مزیت‌های بیشتری در مقایسه با لامپ های دارای نور سیمابی، فلورسنت و دیوایس‌های روشنایی دیگر هستند. این می‌تواند شامل عمر بیشتر (۶۰ هزار ساعتی)،‌مصرف انرژی کمتر (۹۰ درصد)، کاهش هزینه‌های نگهداری و ایمنی بیشتر باشد.

مصرف بهینه انرژی

ال‌ای‌دی‌ها عملکرد بهینه ای دارند و حدود ۹۰ درصد انرژی کمتری در مقایسه با لامپ های رشته‌ای مصرف می‌کنند و هزینه‌های مصرف کمتری که به همراه دارند. در انتهای ماه قبض برق شما به مراتب کمتر خواهد بود و هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد. طول عمر طولانی، هزینه‌ها و انرژی مصرفی کمتر همگی باعث می‌شوند تا شما بخواهید لامپ رشته ای منزلتان را همین حالا به ال‌ای‌دی تغییر دهید.

طول عمر بیشتر

لامپ های ال‌ای‌دی تا ۶۰ هزار ساعت عمر می‌کنند، در حالی که لامپ رشته‌ ای معمولی تنها ۱۵۰۰ ساعت عمر مفید دارند. یک ال ای دی می‌تواند، بیش از ۷ سال به صورت ثابت مورد استفاده قرار گیرد. به طور معمول لامپ های ال‌ای‌دی ۱۰ برابر لامپ های فلورسنت کوچک و ۱۳۳ برابر لامپ های رشته‌ای عمر می‌کنند. طول عمر ال ای دی ها همچنین به شدت هزینه‌های جانبی را کاهش می‌دهد و تا مدت زیادی خیالاتان از سوختن لامپ ال ای دی راحت است.

استحکام بیشتر

این لامپ‌ها ابزار روشنایی هستند که از مواد نیمه هادی به جای یک رشته یا گاز نئون استفاده می‌کنند. یک چراغ LED یک تراشه کوچک است که در محفظه اپوکسی به کار رفته است. این باعث می‌شود آ‌ن‌ها نسبت به لامپ رشته ای تنگستنی یا لوله‌های نئون، مستحکم‌تر نیز باشند.

ایمنی

ایمنی شاید یکی از مهم‌ترین مزایای چراغ های ال ای دی باشد. این چراغ ها برخلاف لامپ رشته ای تقریبا هیچ گرمایی را تولید نمی‌کنند، پس حتی اگر پس از چندین ساعت روشن بودن نیز به آن‌ها دست بزنید، دست شما نمی‌سوزد. ال ای دی ها ۳.۴ یکای بریتانیایی حرات / ساعت در مقایسه با عدد ۸۵ در لامپ های معمولی حرارت تولید می‌کنند. این چراغ‌های مدرن‌تر همچنین خطرات سوختگی و آتش سوزی در محیط‌های بسته نظیر منازل را نیز کاهش می‌دهند.

با توجه به موارد و ویژگی های ذکر شده استفاده از لامپ ال ای دی برای خانه یا لامپ ال ای دی برای محل کار انتخابی هوشمندانه و اقتصادی است.