خرید لامپ تزئینی ادیسونی

خرید لامپ تزئینی ادیسونی

خرید لامپ تزئینی و چراغ تزئینی

لامپ تزئینی چیست ؟

لامپ تزئینی ال ای دی ( چراغ تزئینی ) یا لامپ ادیسونی یا لامپ vintage یا لامپ فیلامنتی آنتیک نوعی از لامپ های فیلامنتی کربنی یا تنگستنی است. این لامپ‌ها توسعه یافته همان لامپ رشته ای قدیمی است که بوسیله رشته های داخلی طولانی و پیچ خورده شان که نور زردرنگ یا نور گرمی تولید می کند و معمولا به عنوان لامپ دکوری یا لامپ دکوراتیو استفاده می شود و خرید لامپ تزئینی ادیسونی را مورد توجه قرار داده است.

لامپ های فیلامنتی و لامپ های ادیسونی در دسته لامپ های زیبایی و دکوراتیو قرار می‌گیرند. این روزها استفاده از این دسته از لامپ ها گسترش یافته است چون علاوه بر ظاهر زیبا می‌توانند نور مناسبی را مصرف بهینه برق در فضا تامین کنند.

دز این مطلب از مجله میتره با ما همراه باشید تا به بررسی ساختار لامپ تزئینی ادیسونی ، ویژگی های خرید لامپ تزئینی ادیسونی و نورپردازی، مزیت ها و کاربردهای این نوع لامپ بپردازیم.

خرید-چراغ-تزئینی

لامپ تزئینی رشته ای از چه زمانی استفاده شد ؟

لامپ‌ رشته ای کربنی اولین لامپ های الکتریکی تجاری بودند که در سال ۱۸۸۲ روانه بازار شد. در سال ۱۹۰۴، رشته های تنگستن نشان دادند که کارآمدتر و طولانی تر از رشته های کربن هستند. همچنین استفاده از یک گاز خنثی به جداره شیشه ای لامپ به افزایش طول عمر و بهبود روشنایی آن کمک کرد. برای تولید نور کافی، این لامپ‌ها نیاز به استفاده از فیلامنت‌های طولانی داشتند و تا زمانی که رشته های تنگستن به طور موثری تولید می شدند، نسل این لامپ ها نیز به عنوان نسل قدیمی تر چراغ های تزئینی باقی ماند

طراحی فیلامنت رشته ای هیچ گاه به طور کامل از بین نرفتند. ۵۰ سال پس از آن، مجدداً طرح های کارآمدتری یعنی لامپ های Edison-style و یا لامپ های vintage وارد بازار شدند. در دهه ۸۰ میلادی تولید لامپ های آنتیک (antique) توسط Rozenzweig آغاز شد. او پس از تماشای عملیات نجات، شروع به فروش لامپهای vintage-style کرد. این محصولات تا سال ۲۰۰۷ میلادی که قانون جدید استقلال و امنیت انرژی EISA، استفاده از لامپ های پرمصرف را ممنوع کرد نیز فروخته می‌شد. پس از آن مردم به سمت استفاده از لامپ‎های فلورسنت فشرده (لامپ کم مصرف) رفتند. همین عامل باعث شد تا تقاضا برای لامپ های vintage افزایش یابد. لامپ های Edison-style در لیست ممنوعیت قرار داده نشدند و در لیست “نورپردازی تخصصی” یا specialty lighting قرار گرفته اند که بیشتر به عنوان لامپ تزئینی دکوری یا لامپ دکوراتیو تزینی استفاده می شود.

لامپ تزئینی ال ای دی چه ویژگی هایی دارد؟

رشته‌های فیلامنت به طور معمول از رشته‌هایی با دمای رنگ بالا (۲۲۰۰ کلوین) ساخته می‌شوند که تداعی‌گر لامپ‌های رشته‌ای قدیمی می‌باشند. لامپ‌های ادیسونی معمولا دارای طول عمر کمتری نسبت به لامپ‌های حبابی معمولی بوده (۱۵۰۰۰ ساعت) که این میزان در مقایسه با لامپ‌های رشته‌ای قدیمی (۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت) طول عمر بیشتری را خواهند داشت.

رشته‌های فیلامنت با اشکال مختلف باعث می‌گردد که هر بیننده‌ای ناخودآگاه خیره حباب زیبا و فیلامنت‌های جذاب این محصول گردد. این لامپ‌ها جایگزین بسیار مناسبی برای لامپ‌های ۶۰ وات رشته‌ای می‌باشند. این محصول، در طرح‌های متنوعی مانند چراغ تزئینی و یا لامپ شمعی، اشکی، استوانه‌ای و حبابی طراحی و تولید می‌شود.

کاربرد لامپ تزئینی ادیسونی در نورپردازی

لامپ-ال-ای-دی-تزئینی

اگر به دنبال یک نورپردازی زیبا هستید، خرید لامپ تزئینی ادیسونی ال ای دی ، پیشنهاد مناسب و کاربردی می‌تواند برای‌تان باشد. در طراحی این حباب‌های زیبا، علاوه بر بکارگیری رشته‌های فلزی، برای تولید نور، از نوارهای ال ای دی هم، استفاده شده است. رنگ حباب اکثر لامپ‌ ها، مایل به قهوه‌ای رنگ است.

لامپ‌ ادیسون ظاهری شبیه به لامپ های رشته‌ای تنگستنی معمولی دارند و به همین دلیل جلوه ای کلاسیک و رویایی به محیط می‌دهند. ظاهر متفاوت و زیبای لامپ دکوری ادیسون با حباب های بزرگی که دارد حال و هوای محیط را تغییر می دهد. این لامپ دکوراتیو نور بسیار ملایمی دارند به همین خاطر چشم را آزار نمی‌دهد و به راحتی میتوان رشته های لامپ را در داخل حباب مشاهده کرد.

این لامپ ها به دلیل نوع طراحی و نور آفتابی که دارند بیشتر در زیباسازی کافی شاپ ها ، آتلیه ها ، رستوران ها و . . . استفاده می شوند. همچنین در مراکز خرید نیز استفاده می شود تا بازدید کنندگان مجذوب زیبایی دکوراسیون و چیدمان داخلی فروشگاه ها شوند . همچنین در آتلیه های عکاسی جهت نور پردازی باعث زیاتر شدن بک گراند تصاویر می شود چرا که این لامپ دارای نور بسیار ملایمی است به طوری که به آسانی می توان رشته های نورانی آن را مشاهده کرد.

لامپ ادیسونی رشد گیاه

از لامپ های ادیسونی در گلخانه ها نیز استفاده می شود تا گیاهان با دریافت نور و گرمای آن رشد بهتری داشته باشند. اگر شما نیز از علاقه مندان نگهداری گیاهان آپارتمانی هستنید و می خواهید گیاهتان رشد بهتری داشته باشد می توانید برای تامین نور مناسب از لامپ ادیسون در کنار گیاه خود استفاده نمایید.

لامپ ادیسون بهترین منبع تامین نور و گرما برای گیاهان است و با ایجاد نور مصنوعی با طول موج قرمز می تواند جایگزین نور خورشید برای گیاهان آپارتمانی باشد. لامپ فلامنتی ادیسونی علاوه بر نور دارای گرما نیز هست و گیاهانی آپارتمانی که نیاز به گرما و نور خورشید دارند می توانند نور مورد نیاز خود را از لامپ های ادیسونی تامین کنند.

 

اگذ قصد خرید چراغ تزئینی یا لامپ تزئینی ادیسونی ال ای دی را دارید، هم اکنون می تونید به قسمت فروشگاه آنلاین خرید لامپ ال ای دی میتره مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید