لامپ ال ای دی برای مطالعه | نور مناسب برای مطالعه

لامپ ال ای دی برای مطالعه | نور مناسب برای مطالعه

لامپ ال ای دی برای مطالعه | نور مناسب برای مطالعه

لامپ ال ای دی برای مطالعه

یکی از عوامل مهم در هنگام مطالعه، علاوه بر مکان آرام و بی سر و صدا که باید در فضا حاکم باشد، نور مناسب محیط است؛ نوری که نباید چشم را زود خسته کند و مطالعه کردن را به کاری عذاب‌آور و ملال‌انگیز بدل کند. چراغ مطالعه یکی از لوازم پر کاربرد در هر خانه یا دفتری می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نور لامپ ال ای دی برای مطالعه و نور مناسب برای مطالعه با این مطلب از مجله میتره همراه باشید.

چراغ مطالعه های معمولی با لامپ رشته ای یا لامپ کم مصرف معایب و مشکلاتی دارند. از جمله این معایب‌ می توان به مصرف زیاد برق، تولید گرما و خستگی چشم در اثر استفاده  طولانی مدت اشاره کرد.

با پیشرفت فناوری در صنایع روشنایی  و خصوصا لامپ ال ای دی، این مشکل تا حد زادی حل شده است. چراغ مطالعه ال ای دی راه چاره این مشکلات است. این چراغ ها جایگزین بسیار خوبی برای چراغ مطالعه معمولی شده است.

انتخاب نور چراغ مطالعه ال ای دی

چراغ مطالعه ال ای دی یا چراغ مطالعه معمولی

چراغ مطالعه ال ای دی مصرف انرژی کمی دارد. نوردهی بسیار عالی و بالایی دارد. به دلیل عمر بالا و کیفیت محصول، می توانید در طول شبانه روز به صورت مداوم و پیوسته از چراغ استفاده کنید. بدون این که نگران مصرف برق، خستگی چشم و خرابی دستگاه باشید.

زمانی که اعضای خانواده خواب هستند و شما نیاز به نور دارید می توانید از این چراغ استفاده کنید. نور مناسب چراغ های ال ای دی به هیچ عنوان باعث آزار دیگران نمی شود. خانم های خانه دار هم یکی از مشتریان ویژه این چراغ ها هستند. کاربرد این چراغ ها در خیاطی، آشپزخانه و کلا امور خانه داری می باشد.

چراغ مطالعه ال ای دی در انواع مختلفی طراحی و ساخته شده است. بعضی از انواع این چراغ مطالعه، شارژی هستند. می توانید ان را شارژ کنید و در مسافرت از آن استفاده کنید.

نوع مهندسی این چراغ ها هم کارآیی ویژه ای دارند. این چراغ ها دارای حافظه تعویض نور هستند. هر کدام را که مایل هستید می توانید انتخاب کنید. چراغ مطالعه ال ای دی مهندسی دارای حافظه دیمر می باشد که می تونید نور را از ۰ تا ۱۰۰ تنظیم کنید.

چه نوری برای مطالعه مناسب است ؟

نور-مناسب-برای-مطالعه

اگر نور اتاقی که در آن مطالعه می کنید مناسب نباشد باعث خستگی و چشم درد شما خواهد شد و علاوه بر اینکه می تواند موفقیت تحصیلی و یا کاری شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد به سلامتی شما نیز لطمه خواهد زد. با این حساب چه نوری برای مطالعه مناسب است و به چشمان ما آسیب نمی رساند؟

برای مطالعه نور زرد بهتر یا سفید ؟

نور زرد یا سفید؟ نور مناسب برای مطالعه چه رنگ نوری است؟ هیچ منبع علمی‌ای که تایید کند کدام یک از این نورها برای مطالعه بهتر است، وجود ندارد و تا حدودی این مساله سلیقه ای است. برای نورپردازی مناسب‌ محل مطالعه‌ بهتر است از ترکیب نور سفید و زرد استفاده شود ولی انتخاب نهایی بر اساس سلیقه و عادت افراد انجام می شود. برخی از افراد به مطالعه در نور سفید عادت دارند و برخی دیگر به نور زرد و عده ای هم ترجیح می دهند از ترکیب این دو نور استفاده کنند.

همچنین برای اطلاعات بیشتر مطلب انواع نور لامپ ال ای دی را مطالعه نمایید.

مطالعه با نور طبیعی

بدون شک بهترین پاسخ برای این سئوال نور طبیعی است! اگر اتاقی با پنجره های بزرگ دارید از آن نهایت استفاده را ببرید، نور طبیعی می تواند نیاز شما به روشنایی و چراغ را رفع کند و تاثیر مثبتی برخلق و خوی شما بگذارد، منتها این نکته را هم در نظر بگیرید که قرار دادن میز در مقابل پنجره، تابش مستقیم آفتاب و نور خورشید را به همراه دارد که می تواند صدمات و آسیب های فراوانی را به شما وارد کند، پس از این ایده بد دوری کنید.
همانطور که می دانید نور طبیعی همیشگی نیست و با غروب خورشید خاموش می شود پس باید به سراغ منابع جایگزین آن برویم.

لامپ ال ای دی اداری

تاثیر نور لامپ بر یادگیری

میزان نور لازم برای محیط های آموزشی و مطالعه کردن بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ لوکس است، اما حتی شدت و اندازه نور نیز بستگی به سلیقه افراد دارد و به طور کلی نمی توان در مورد آن نظر داد. تحقیقات نشان داده است افزایش روشنایی و نور محیط بر عملکرد و یادگیری دانش آموزان تاثیر مستقیم می گذارد و موجب می شود دانش آموزان در خواندن و نوشتن و البته انجام محاسبات بهتر عمل کنند.

بهترین جهت تابش نور این است که نور به صورت مستقیم بر روی کتاب تابانده نشود و نباید از سطح کاغذ انعکاس داشته باشد زیرا انعکاس نور به چشم آسیب میرساند، نور باید از پشت سر یا بالا به کتاب بتابد. از نورپردازی شدید و استفاده زیاد از لامپ ها بپرهیزید! همانگونه که کمبود نور باعث خستگی چشم و سردرد می شود،نور زیاد نیز می تواند به چشم آسیب برساند. بهترین فاصله منبع نور تا کتاب بیش از یک و نیم متر و فاصله مناسب چشم تا صفحه کتاب هنگام مطالعه بیست تا چهل سانتیمتر است.

لامپ ال ای دی و لامپ هالوژن 

چراغ های هالوژن می تواند نور زیبا و ملایمی را برای اتاق فراهم کنند و به عنوان  نور لامپ برای مطالعه مناسب است. استفاده همزمان این چراغ ها که نور نقطه ای دارند با چراغ های سقفی که نور کانونی اتاق را فراهم می کنند به یک روش مرسوم برای نورپردازی هنگام مطالعه تبدیل شده است.برخی از قاب های این چراغ های هالوژن امکان چرخش و جهت دهی به نور را دارند.برای دیدن انواع هالوژن های سقفی توکار روی لینک انواع هالوژن کلیک کنید.

این پست دارای یک نظر است

  1. شهروند

    با سلام، آیا لامپ هالوژنی ملایم برای چراغ مطالعه داریم یا خیر؟ نیاز به نوری ملایم برای خواندن کتاب دارم، سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید